hydrotechSolidny Partner dla Górnictwa
logo
plen

Aktualności

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017

Tradycją stało się, iż nasza firma bierze udział w organizowanych co 2 lata targach górniczych organizowanych w Katowicach. Nie inaczej było i tym razem gdzie podczas Miedzynarodowych Targach Górnictwa, Metalurgii i Energetyki - Katowice 2017 mających miejsce w dniach 29.08-01.09 mieliśmy swoje stanowisko na którym podziwiać można było oferowane przez nas produkty oraz spotkać przedstawicieli naszej firmy. Stoisko cieszyło się ogromną popularnością między innymi za sprawą nie tak już często wystawianych przez firmy eksponatów produktowych. Same targi mimo nieco skromniejszych niż w poprzednich latach rozmiarów i ekspozycji zostały docenione przez wielu odwiedzających zarówno z branży jak i chociażby oficjeli odpowiedzialnych za przemysł górniczy w Polsce.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stanowisko i zapraszamy ponownie za 2 lata!
Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2015

Firma HYDROTECH S.A. tradycyjnie jak w latach ubiegłych, zaprezentuje swoją ofertę produktową dla górnictwa wspólnie ze swoim niemieckim partnerem handlowym tj. firmą Deilmann Haniel Mining Systems GmbH, której w Polsce jest wyłącznym przedstawicielem.

Oferta składa się z maszyn i urządzeń stosowanych zarówno w wydobywczych systemach ścianowych jak również przy drążeniu wyrobisk korytarzowych, tuneli oraz szybów.

Na stoisku o powierzchni ok. 350 m2 wystawione zostaną m.in.: sekcja ścianowej obudowy zmechanizowanej o podziałce 1,75 m typu HYDROTECH 12/27 POz, skonstruowana z nowoczesnych gatunków stali o podwyższonej wytrzymałości wyposażona w sterowanie pilotowe, przeznaczona do wysokowydajnych ścian (obudowa taka pracuje od końca 2014 w LW Bogdanka), a także innowacyjny kombajn chodnikowy typu DH R75, charakteryzujący się wysoką stabilnością pracy i wydajnością urabiania, oraz możliwością opcji ze zintegrowanym systemem wiercąco-kotwiącym w przypadku występowania trudnych warunków stropowych.

Targowy egzemplarz kombajnu zaraz po wystawie zostanie zainstalowany w wyrobisku podziemnym również w LW Bogdanka.

Zobacz pełną galerię z targów ›


Wyróżnienie dla firmy HYDROTECH

W ub tygodniu HYDROTECH został wyróżniony w rankingu Firmy 25 Lecia III RP.

Ranking został zorganizowany przez redakcję Rzeczpospolitej (dodatek Gospodarka Polska. Relacje z Rynku, poz 175), wywiadownię gospodarczą BISNODE oraz fundacje Forum Obywatelskiego Rozwoju zał. przez prof. L. Balcerowicza (http://www.for.org.pl).

Uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek odbyło się w ub. wtorek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.


Publikacja autorstwa naszego pracownika, mgr inż. Dariusza Kapuścińskiego

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją autorstwa naszego pracownika, mgr inż. Dariusza Kapuścińskiego, w najnowszym numerze czasopisma "Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie": Monitoring 3D górniczego wyrobiska ścianowego i pracujących tam urządzeń